Od jakiegoś czasu pojawiły się aplikacje na urządzenia mobilne pozwalające na obsługę roadbooków. Jednym z takich programów dostępnych na urządzenia z systemem Android oraz App jest program Roadbook Reader. 

 

 

Jego największą zaletą jest to, że pracuje na opracowywanych przez Nas roadbookach oraz wyświetlając zapisaną na nich trasę dodatkowo wyświetla metromierz i inne wskaźniki. Program może wyświetlać i liczyć dystans, prędkość, aktualny czas oraz kurs w stopniach podczas następnego manewru.

 

 

Przede wszystkim wyświetla on jednak roadbook dokładnie w takiej samej formie jak ten który dostajecie od nas na początku rajdu (w wersji papierowej). Ma od wygląd rolki i podobnie ja w mechanicznej przewijarce trzeba go przesuwać w dół lub w górę.

 

 

Aby przewinąć "rolkę" w górę trzeba przytrzymać palec na górnej krawędzi roadbooka, w dół na dolnej. Przyciski odpowiedzialne za "+" i "-" w telefonie pozwalają na dodawanie i odejmowanie odległości pokazywanej przez metromierz. Metromierz w tym programie jest metromierzem całkowitym więc pokazuje dystans od startu do mety. Dodawanie lub odejmowanie jego wskazań pozwala nam na korekty w miejscach zmiany kierunku na przyjęte wartości w roadbooku.
Program w wersji pełnej sam podświetla przebieg trasy (kolor niebieski) oraz oznacza dodatkowo kratki na które trzeba zwrócić szczególną uwagę (kolor czerwony).

Polecamy również zapoznać się z filmem pokazującym możliwości tej aplikacji. 

https://www.youtube.com/watch?v=ASCowPcZuo4 

 

Do aplikacji dostępny jest również moduł przycisku bluetooch pozwalający na sterowanie przyciskami z kierownicy jak dla mechanicznej przewijarki. Przycisk dostępny jest do kupienia na stronie producenta. 

 

 

UWAGA: Aby móc korzystać z tej aplikacji  w naszych rajdach należy mieć WERSJĘ PEŁNĄ – jest ona płatna. Opłata pobierana jest na 12mc.  Tylko w wersji pełnej wyświetlane są wszystkie niezbędne dane do przejechania rajdu  w tym informacje o punktach kontrolnych.  Ponizej prezentujemy okna w wersji FREE i "pełnej".

 

 

      

 

WAŻNE jeśli zdecydujesz się korzystać z tej aplikacji podając nam przy rejestracji na rajd adres e-mail podaj ten sam na który zarejestrowałeś aplikację! To właśnie na ten e-mail udostępnimy Ci dostęp do roadbooka w dniu rajdu!  Znajdziesz go w katalogu: shareda. Do pobrania „rolki” potrzebny jest internet dobrej jakości.