Rajdy

Zapisy na Yamaha Tourist Rally Cup 2020 ruszą 1 stycznia 2020
kask

Opis rajdu

Lokalizacja

Poznań

Termin

26 lipca 2020

Rodzaj trasy

Road bez ograniczeń

W sezonie 2020 przygotowaliśmy dla Was puchar -  Yamaha Tourist Rally Cup 2020.  Wspólnie z Yamaha Motor Polska zapraszamy na serie 4 niedzielnych jednodniowych rajdów turystycznych na orientację. Rywalizacja obywać się będzie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca począwszy od maja -STRAT- z wielkim FINAŁEM w sierpniu! Rywalizacja odbędzie się:

  • 31 maja w Katowicach, salon: Autoryzowany Dealer Yamaha Wawrosz
  • 28 czerwca w Sieradzu, salon: Autoryzowany Dealer Yamaha Adrenalina
  • 26 lipca w Poznaniu , salon: Autoryzowany Dealer Yamaha Centrum
  • 30 sierpnia w Gdańsku, salon:  Autoryzowany Dealer Yamaha AC Motors

Zapraszamy do wspólnej zabawy WSZYSTKICH motocyklistów niezależnie od posiadanego typu czy marki motocykla. Trasa rajdu  w 98% będzie wiodła po drogach asfaltowych. Przejazd liczy ok. 130-180km  będzie wiódł najpiękniejszymi zakątkami regionu.  Czas trwania etapu to ok 5-8h w zależności od posiadanych umiejętności, skrupulatności  i podejścia do rywalizacji. Rajd nie odbywa się na czas –  tu liczy się przygoda i piękno poznania tego co nieodkryte. Nawigacja na  trasie odbywa się przy pomocy roadbooka – to bardzo proste narzędzie do nawigacji sprawi że zasmakujesz w rajdowych emocji!

Zaczynam zabawę o 9.00 a kończymy finałem etapu o 18.00! Na imprezę możesz przybyć z przyjaciółmi, dziećmi lub całą rodziną

Program

Yamaha Tourist Rally Cup 2020 

ETAP 3 - Poznań

26-07-2020 Niedziela
  • Od 09.00 Otwarcie biura rajdu 
  • 09.30-11.00 START RAJDU
  • 11.30 Zamknięcie STARTU
  • 17.30 Zamknięcie  klasyfikacji punktowej – do tej godziny należy zdać kartę kontrolną.
  • Ok. 18.00 Ogłoszenie wyników
  • 18.30 Zamkniecie rajdu

Baza rajdu będzie czynna w godzinach od 9.00 do 18.00. W uzasadnionych przypadkach czas działania bazy rajdu, godziny ogłoszenia wyników mogą ulec wydłużeniu jednak nie dłużej niż do godziny 20.00.

Trasy

Rywalizacja w rajdzie odbywa się na trasie: ROAD

Rajd odbywa się na asfaltowych nawierzchniach dróg publicznych. Trasę rajdu układamy z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Dominują kręte widokowe boczne szlaki. Będziemy przemierzać drogi lokalne, odkrywać ukryte na prowincjach atrakcje regionu. Zajrzymy do najciekawszych, muzeów, skansenów, zamków, dworów. W zależności od regionu na szlaku napotkasz na  przeprawę promową, przejazdy przez przełęcze, serpentyny, drewniane mosty lub inne atrakcje.   Na trasie czekają na Was do odnalezienia ukryte w pobliżu drogi punkty kontrolne.  Oprócz dobrych opon drogowych przydadzą się wygodne buty turystyczne do odnalezienia foto pieczątek ukrytych przy drodze. Na trasie przejazdu zaznaczono stacje paliw oraz miejsca odpoczynku z smacznym jadłem. 

kask

Baza rajdu

Każdy rajd z cyklu Yamaha Tourist Rally Cup 2020 startuje spod  salonu Autoryzowanego Dealer Yamaha w danym mieście. Na miejscu spotkania czeka parking, na którym rozstawiony będzie namiot biura organizatora rajdu oraz w przypadku gorszej pogody  hala namiotowa z ławkami i stołami dla uczestników. Baza rajdu będzie czynna w godzinach od 9.00 do 18.00. Start odbywa się po rejestracji na stronie WWW a w dniu  rajdu w również w biurze rajdu także poprzez formularz internetowy.  

 

ADRES:

GPS: 52°26'19.5"N 16°53'39.2"E
Lutycka 95A, 60-478 Poznań
tel.: 514 113 113
email: salon.centrum@yamaha-dealer.pl

Nagrody

Już wkrótce pojawią się tu informacje o cennych nagrodach od naszych sponsorów.

Lista uczestników

Listę wpłat uaktualniamy dwa razy w tygodniu, zgłoszenia na bieżąco.