Przewijarka to urządzenie, którego zadaniem jest przewijanie taśmy papierowej, na której znajduje się roadbook. Standard taśmy to ok. 12cm.  Przewijarki dzielą się na: mechaniczne i elektryczne.

  • W mechanicznych – zazwyczaj ręcznie, za pomocą pokrętła, przewijamy taśmę.
  • W rozwiązaniach elektrycznych - za przewijanie odpowiada silniczek, którym sterujemy za pomocą przycisków przy kierownicy.

Na co zwrócić uwagę? Słabo w terenie spisują się rozwiązania na kołach zębatych, dlatego lepiej wybrać tańsze rozwiązanie na gumkach. To rozwiązanie umożliwia wymianę w razie uszkodzenia na miejscu w "terenie". Dodatkowo gumki dzielnie radzą sobie ze wszelkiego rodzaju wybojami czy drganiami. Istotna bywa pojemność zasobnika na taśmę. Roadbook-i potrafią być naprawdę długie. Dużym plusem będzie możliwość podświetlenia od wewnątrz - szczególnie na etapach nocnych. Ważna jest również szczelność, prostota obsługi czy też możliwość przewijania przód-tył. Najtańsze rozwiązania można zrobić samemu lub po prostu zakupić taką przewijarkę za ok 300zł, najdroższe natomiast to koszt około 2000-3000zł.